Küberkurjategijad kasutavad mitte ainult uusi tehnoloogiaid, vaid töötavad välja innovaatilisi protseduure ja ärimudeleid kuritegelike eesmärkide saavutamiseks, kirjutab Tiia Sõmer Tallinna Tehnikaülikoolis kaitsmisele tulevas doktoritöös „Finantsiliselt motiveeritud küberkuritegevuse modelleerimine“.
„Küberkurjategijad tegutsevad samade printsiipide alustel kui legaalse majanduse ettevõtted ja üksikisikud: püstitades konkreetseid eesmärke ja planeerides nende elluviimist,“ jutustab Sõmer. “Kuritegevuse majandusharus kehtivad pakkumise ja nõudluse reeglid, usalduslikud tarneahelad, turundamine jne. Küberkurjategijad teavad, mida nad vajavad, mida soovivad saavutada ning kuidas seda kõige efektiivsemalt saavutada – ning on valmis investeerima vajalikku tegevusse, ettevalmistusse ning planeerimisse.“
Seotud lood
Eesti ja kogu Baltikumi suurim kasutatud autode jaemüüja AS Longo Group pakub kõigis kolmes Balti riigis võlakirju summas 10 miljonit eurot, mille aastane fikseeritud intressimäär on 10% ja tähtaeg kolm aastat. Võlakirjade märkimisperiood kestab kuni 25. novembrini ning on avatud nii jae- kui ka kutselistele investoritele.