Viimased aastad on mõjutanud oluliselt inimeste töökohaharjumusi – varasema kontori-kohviku kõrval domineerib töökorralduses ka kodukontor oma võlude ja valudega.
Kuigi ollakse palju kodukontoris, tahetakse aeg-ajalt töö juurde tulla ja seal segamatult tööd teha. Foto: Meeli Küttim
Kaamos Kinnisvara kevadisest uuringust ilmnes, et enamik ettevõtteid jätkab samamoodi nagu enne pandeemia algust. Ettevõtete põhiliseks ootuseks büroopindadel on avarus, ruumide ristkasutus, jagatud töökohad ning ühisalad. Töötajate puhul domineerib ootus paindliku ja kaasaegsetele nõuetele vastava keskkonna osas.
Juhtide ülesanne on hoida oma töötajate motivatsiooni ja entusiasmi üleval ning olla neile eeskujuks. Praegune aeg, mil paljud on sunnitud olema kodukontoris, võib olla üsnagi stressirikas ja juhtidele inimeste juhtimise osas väljakutseid pakkuv.
Kadri Kellamäe, Eesti Kaitseväes arst selgitab, kuidas oma kodukontoris on kõige mõistlikum sättida oma lauda, paigutada valgusteid ning pöörab ka tähelepanu teistele toas olevatele asjaoludele, mis muudavad sinu kodukontori tervist säästvaks ja meeldivaks kohaks.
Kui ettevõte soovib pakkuda oma klientidele parimat teenust, peab ta alustama enda töötajatest. Just seda põhimõtet järgib finantsteenuste võrdlusplatvorm Altero, kus ettevõtte juhtkond on oma meeskonna heaolu ja ühtsustunde kasvatamise seadnud strateegiliseks prioriteediks.