Maailmapank avaldas hiljuti maailma riikide ärikeskkondi võrdleva raporti Business Ready (B-Ready), mis on 2021. aastal lõpetatud võrdlusraporti Doing Business uutmoodi tehtud järeltulija. Eesti on regulatsioonide ärisõbralikkuse poolest võrreldud riikide teise viiendiku alguses, aga avalike teenuste äritoetavuselt päris esimene ning regulatsioonide täitmise lihtsuselt samuti esimeses viiendikus.

- Foto: Business Ready 2024
Eesti on erandlik selle poolest, et tema avalike teenuste äritoetavuse skoor (73,3 sajast võimalikust) on kõrgem kui regulatsioonide ärisõbralikkuse skoor (72,8). Seda võib tõlgendada nii, et Eestis on võimalik seda, mida riiklikud regulatsioonid ette näevad, enamasti ka päriselt võimalik saada – pealegi veel suhteliselt väikese vaevaga (efektiivsuse skoor 80 sajast võimalikust).
Aga on Eestiski valdkondi, kus lugu on teistpidi (näiteks maksejõuetuse lahendamine): de jure on regulatsioonid ilusad, aga nende de facto rakendamine vaevarikas. Madalaimad tulemused on Eestil finantsteenuste, turukonkurentsi ja tööjõu valdkonnas.
Aga kas meie ärikeskkond on parem Leedu ja Läti omast?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui ettevõte soovib pakkuda oma klientidele parimat teenust, peab ta alustama enda töötajatest. Just seda põhimõtet järgib finantsteenuste võrdlusplatvorm Altero, kus ettevõtte juhtkond on oma meeskonna heaolu ja ühtsustunde kasvatamise seadnud strateegiliseks prioriteediks.