Uuring: pangandus- ja investeerimiskelmused mõjutavad mõndasid Eesti piirkondi tugevamini kui teisi
Eesti Pangaliit tellis Norstati uuringu, et välja selgitada, millised Eesti piirkonnad on pangandus- või investeerimiskelmuste osas tundlikumad.
Uuringus selgub, et enim on kokku puutunud pangandus- või investeerimiskelmustega Tallinna ja Kirde-Eesti elanikud. Kõige vähem on enda sõnul kelmidega pidanud suhtlema Lääne-Eesti elanikud.
Hoiatavaid näiteid telefonipetturite ohvriks sattunud inimestest on kahjuks viimastel kuudel üha lisandunud. Samas näitavad mitmed juhtumid, et lisaks eraisikutele himustavad kelmid ka ettevõtete raha. Eriti tähelepanelikud peaksid olema ettevõtete nimel makseid tegevad töötajad.
Telefoni teel tehtavad finantspettused toimuvad lihtsamalt, kui me oskame ettegi kujutada. Pangaliit lavastas kõige tüüpilisemad telefonivestlused petturiga.
Pettusele viitavate asjaoludega on kokku puutunud üle 50% audiitoritest ja sama suur osa on ise pettusi tuvastanud, näitas Tallinna Tehnikaülikoolis kaitstud magistritöö raames läbi viidud küsitlus.
Paljudele inimeste kontole, kes on otsustanud oma raha teisest sambast välja võtta, laekub ühtäkki korraga suurem hulk raha. Paraku ei tasu arvata, et sellisest olukorrast ei proovi tulu lõigata ka kurjategijad.
Kui ettevõte soovib pakkuda oma klientidele parimat teenust, peab ta alustama enda töötajatest. Just seda põhimõtet järgib finantsteenuste võrdlusplatvorm Altero, kus ettevõtte juhtkond on oma meeskonna heaolu ja ühtsustunde kasvatamise seadnud strateegiliseks prioriteediks.