Pangaliit tutvustab finantspetturite enim levinud nõkse
Telefoni teel tehtavad finantspettused toimuvad lihtsamalt, kui me oskame ettegi kujutada. Pangaliit lavastas kõige tüüpilisemad telefonivestlused petturiga.
Pettusele viitavate asjaoludega on kokku puutunud üle 50% audiitoritest ja sama suur osa on ise pettusi tuvastanud, näitas Tallinna Tehnikaülikoolis kaitstud magistritöö raames läbi viidud küsitlus.
Hoiatavaid näiteid telefonipetturite ohvriks sattunud inimestest on kahjuks viimastel kuudel üha lisandunud. Samas näitavad mitmed juhtumid, et lisaks eraisikutele himustavad kelmid ka ettevõtete raha. Eriti tähelepanelikud peaksid olema ettevõtete nimel makseid tegevad töötajad.
Iga ettevõte on omanäoline ning nõnda on seda ka ettevõtte vajadused olemaks kaitstud võimalike küberrünnakute eest. Mida tähendab see tänases digitaliseeruvas ühiskonnas finantsjuhile, kui ettevõttepõhiselt tuleb küberturbele üha enam mõelda ning osata ohte adekvaatselt hinnata – sel teemal räägiti pikemalt Pärnu Finantskonverentsil.
Kui ettevõte soovib pakkuda oma klientidele parimat teenust, peab ta alustama enda töötajatest. Just seda põhimõtet järgib finantsteenuste võrdlusplatvorm Altero, kus ettevõtte juhtkond on oma meeskonna heaolu ja ühtsustunde kasvatamise seadnud strateegiliseks prioriteediks.