Iduettevõtjad: rahastust pakkuda võivate investoritega tuleb suhelda ka siis, kui raha pole vaja
Rahastus on Eesti idufirmade edutegurite seas keskmisel kohal, selgus Tartu Ülikooli magistritöö raames tänavu kevadel läbi viidud intervjuust kümne siinse idufirma asutaja ja juhiga.
Villu Zirnask, majandusajakirjanik, Finantsjuhtimise Infolehe kaasautor
Iduettevõtjad pidasid rahastust oluliseks esiteks seetõttu, et rahastus on mitmes mõttes võimaldaja. „Rahastus võimaldab kiiret kasvu, et haarata turg või turuosa ja seeläbi võimekus saada äriidee vaates iseseisvaks. Samuti võimaldab rahastus tuua ettevõttesse meeskond ja hoida see motiveerituna,“ vahendavad töö autorid asutajate kogemust. „Rahastus on oluline konkurentsis püsimiseks ja mingis konkreetses vaates eelise saavutamiseks.“
Küsimustike täitmisele ja esitamisele kulunud aega hindab Statistikaamet ettevõtetelt kogutud vastuste põhjal. Iga küsimustiku lõpus on tabel „Küsimustiku täitmisele kulunud aeg“, kuhu andmeesitaja saab märkida küsimustiku täitmisele ja esitamisele kulunud aja tundides ning minutites.
Maikuus Tartu ülikoolis kaitsmisele tulev Virgo Süsi doktoritöö „Väikeste ja keskmise suurusega eraettevõtete valitsemine ja tulemuslikkus“ annab vastuse kolmele praktilisele juhtimisküsimusele.
Justiitsministeerium on koostanud äriseadustiku ja raamatupidamise seaduse muutmise seaduse eelnõu, millega võetakse Eesti õigusesse ELi digilahenduste direktiivi sätted ning Eesti ühinguõiguse revisjoni käigus tehtud ettepanekud filiaali regulatsiooni muutmiseks.
Eesti ja kogu Baltikumi suurim kasutatud autode jaemüüja AS Longo Group pakub kõigis kolmes Balti riigis võlakirju summas 10 miljonit eurot, mille aastane fikseeritud intressimäär on 10% ja tähtaeg kolm aastat. Võlakirjade märkimisperiood kestab kuni 25. novembrini ning on avatud nii jae- kui ka kutselistele investoritele.