Välisomanikega Eesti firmad leiutavad erinevaid kavalaid skeeme, kuidas maksuraha riigist vargsi välja vedada. Maksuamet püüab jõudumööda kätt vahele saada, kuid ehk tasuks hoopis taastada klassikaline ettevõtte tulumaks?
- Äripäev eetris: kasumi Eestist välja kantimisest Foto: pixabay
Või jälgivad maksuametnike silmad liialt pingsalt ümbrikupalkade saajaid ning Airbnb pidajaid, selmet suunata fookus kümneid miljoneid välja viivatele suurkorporatsioonidele?
Nendest küsimustest, aga ka Luminori suurkoondamisest, Vene elektri Baltikumist tõrjumisest ning tegevusloata tegutsenud audiitorist rääkisid saates "Äripäev eetris" ajakirjanikud Jaanus Vogelberg, Kristjan Pruul ning Kristel Härma.
Seotud lood
Uue aasta esimesel päeval jõustub üle 250 õigusakti, millest kaubanduskoda tõstab esile ettevõtete jaoks kõige olulisemad seadusemuudatused.
Eesti tundub olevat teiste riikidega võrreldes üle pingutanud nii majandusaasta aruande koostamise kui ka avalikustamise nõuetega, kirjutati justiitsministeeriumi tellimusel Tartu ülikooli õigusteadlaste koostatud ühinguõiguse revisjoni analüüsis-kontseptsioonis.
Kolmes Balti riigis tegutsev Luminor lihtusustab efektiivsuse saavutamiseks oma tegevusmudelit ja algatab kollektiivse koondamise. 2019. aasta jooksul koondatakse kõikide juhtimistasandite peale kokku Eestis 130, Lätis 250 ja Leedus 420 ametikohta.
Eesti ja kogu Baltikumi suurim kasutatud autode jaemüüja AS Longo Group pakub kõigis kolmes Balti riigis võlakirju summas 10 miljonit eurot, mille aastane fikseeritud intressimäär on 10% ja tähtaeg kolm aastat. Võlakirjade märkimisperiood kestab kuni 25. novembrini ning on avatud nii jae- kui ka kutselistele investoritele.