Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) alustas 26. juunil ettevõtjate võrkudega liitumise programmi taotluste vastuvõtmist, millega antakse toetust ettevõtjatele, kes soovivad liituda elektri-, side ning vee- ja kanalisatsioonivõrkudega või parandada olemasolevaid ühendusi.
Ettevõtjate võrkudega liitumise programmi eesmärk on võrkudega ühinemise kitsaskoha leevendamine ettevõtjatele ja oodatav tulemus on toetust saanud ettevõtja lisandväärtuse kasv töötaja kohta või töökohtade loomine.
Programmi tingimused kinnitanud ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo peab oluliseks soodsate tingimuste loomist ettevõtlustegevuse edendamiseks üle Eesti, kuid peaasjalikult väiksema konkurentsivõimega piirkondades. „Programmi tulemusel kasvab ettevõtlustegevus ja seeläbi luuakse uusi töökohti üle Eesti,“ lisas Palo.
EASi toetuste keskuse direktori Monica Hankovi hinnangul on võrkudega liitumise programmi võrreldes elektriliitumise programmiga oluliselt edasi arendatud, lähtudes ettevõtete vajadustest ja oodatava mõju suurusest töökohtade loomisele. Võrreldes varasema pilootprogrammiga saavad ettevõtjad esitada taotlusi jooksvalt. Laiendatud on ka toetatavaid valdkondi – elektriliitumisele on lisandunud nii veekanali kui ka sidevõrkudega liitumine. Samuti on tõusnud maksimaalse toetuse suurus, mis on varasema 50 000 euro asemel 100 000 eurot.
Programmi saavad taotleda äriregistrisse kantud äriühingud. Toetust saab taotleda nii alustav kui ka tegutsev ettevõtja. Toetuse suurus on 5000–100 000 eurot ühe projekti kohta, millele lisandub omafinantseering vähemalt 40% ulatuses. Üks ettevõtja saab toetust taotleda ka kombineerituna erinevate võrkudega liitumiseks, tingimusel, et toetuse kogusumma ei ületa 100 000 eurot ega 60% projektide kogumaksumusest.
Võrkudega liitumise programmis saab toetust taotleda üle Eesti, välja arvatud Tallinna linn koos ümbritsevate valdadega ja Tartu linn.
Seotud lood
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo allkirjastas ettevõtjate võrkudega liitumise programmi määruse, millega antakse toetust ettevõtjatele, kes soovivad liituda elektri-, side ning vee- ja kanalisatsioonivõrkudega või parandada olemasolevaid ühendusi.
Eesti on ametlikult üle minemas vanaviisi asjaajamisest kaasaegsele, mille tulemusena riiklikud e-teenused hakkavad toimima valdavalt nähtamatuna ehk ühe suhtluskorraga või päris automaatselt. Valitsus kinnitas täna aluspõhimõtte, millega suunatakse riigiasutusi looma andmepõhiseid tervikteenuseid, sarnaselt eeltäidetud tuludeklaratsioonile või lapsele sünnil automaatselt antavale ravikindlustuskaitsele.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) otsustas piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringute taotlusvoorus toetada 18 projekti elluviimist Harju, Ida-Viru ja Jõgeva maakonnas, kokku 21 miljoni euro ulatuses.
Täna kohtub esimest korda ettevõtluse ja innovatsiooni valdkonna tõhustamiskava juhtgrupp, kes valitsuse korraldusel töötab aasta jooksul välja ettepanekud, kuidas muuta riigi tegevused ja meetmed mõjusamaks.
Eesti ja kogu Baltikumi suurim kasutatud autode jaemüüja AS Longo Group pakub kõigis kolmes Balti riigis võlakirju summas 10 miljonit eurot, mille aastane fikseeritud intressimäär on 10% ja tähtaeg kolm aastat. Võlakirjade märkimisperiood kestab kuni 25. novembrini ning on avatud nii jae- kui ka kutselistele investoritele.