Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo allkirjastas ettevõtjate võrkudega liitumise programmi määruse, millega antakse toetust ettevõtjatele, kes soovivad liituda elektri-, side ning vee- ja kanalisatsioonivõrkudega või parandada olemasolevaid ühendusi.
- Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo. Foto: Andras Kralla
Loodavas võrkudega liitumise programmis saab toetust taotleda üle Eesti, välja arvatud Tallinna linn koos ümbritsevate valdadega ja Tartu linn.
„Pean oluliseks soodsate tingimuste loomist ettevõtlustegevuse edendamiseks üle-eestiliselt, kuid peaasjalikult väiksema konkurentsivõimega piirkondades,“ selgitas ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo.
„Programmi tulemusel kasvab ettevõtlustegevus ja seeläbi luuakse uusi töökohti üle Eesti,“ lisas minister.
Toetuse minimaalne omafinantseering on 40% ja toetuse summa on 5000–100 000 eurot. Üks ettevõtja saab toetust taotleda ka kombineerituna erinevate võrkudega liitumiseks, tingimusel, et toetuse kogusumma ei ületa 100 000 eurot ega 60% projektide kogumaksumusest. Toetust saab taotleda nii alustav kui ka tegutsev ettevõtja.
Toetusmeedet rakendab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Programmi eelarve selleks aastaks on miljon eurot.
2016. aastal viidi läbi pilootprogramm elektrivõrkudega liitumise toetamiseks neljas Eesti maakonnas: Ida-Virumaal ning Põlva-, Valga- ja Võrumaal. Pilootprogrammi raames laekus seitse toetustaotlust, millest rahuldati viis, kogusummas 112 000 eurot.
Toetust said OÜ ALCANTRA (Põlvamaa), OÜ Pargi puukoda (Võrumaa), Arke Lihatööstus AS (Põlvamaa), Estopuit OÜ (Põlvamaa) ja OÜ Well Tehnoloogia (Ida-Virumaa). Toetuse summad jäid 5000–50 000 eurot vahele, omafinantseering pidi projektist moodustama vähemalt 50%.
Seotud lood
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) alustas 26. juunil ettevõtjate võrkudega liitumise programmi taotluste vastuvõtmist, millega antakse toetust ettevõtjatele, kes soovivad liituda elektri-, side ning vee- ja kanalisatsioonivõrkudega või parandada olemasolevaid ühendusi.
Riigikogus võeti vastu auditoortegevuse seaduse parandusettepanek, mille tulemusel ühe ja kahe aktsionäriga aktsiaseltsidel ei ole edaspidi auditikohustust.
Ärianalüüs on dünaamiline valdkond, mis on pidevas arengus ja kohandumises muutuvate turutingimustega. Alustades lihtsatest näitajatest nagu müük, kliendid ja tooted, areneb analüüs sageli keerukaks ja informatiivseks tööriistaks, mis toetab ettevõtte strateegilist juhtimist. Kuidas aga tagada, et ärianalüütika kasulikuks osutub, töistes tegemistes vajalikuks abiliseks osutub ning lihtsalt andmete kogumiks ei muutuks?
Hetkel kuum
Tagasi Finantsuudised esilehele