Swedbanki juhatuse esimees Olavi Lepp, BaltCapi ESG teemade eestvedaja ja Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi juhatuse liige Riin Savi, TalTechi ärikorralduse instituudi dotsent Merle Ojasoo ning TalTechi majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi kaasprofessor Laivi Laidroo diskuteerivad Paavo Siimanni juhtimisel selle üle, kas kestlikkusaruandlus on pelgalt bürokraatlik koormus või hoopis tõhus strateegilise juhtimise tööriist.
![(vasakult) Olavi Lepp, Merle Ojasoo, Laivi Laidroo, Riin Savi ja Paavo Siimann.](https://static-img.aripaev.ee/?type=preview&uuid=1a85991a-d5e7-5976-9c33-dcdcd1675f00&width=3840&q=70)
- (vasakult) Olavi Lepp, Merle Ojasoo, Laivi Laidroo, Riin Savi ja Paavo Siimann. Foto: Egert Kamenik
„Kestlikkusearuandel on mõtet siis, kui keegi teeb sellele tuginedes otsuseid. Kõik see, mis on praegu heas usus regulatsiooni kirja pandud, ei pruugi praktikas töötada,“ nendib Lepp.
„Esimene probleem on selles, et neid aruandeid on palju,“ rääkis Savi. „Teine probleem on see, et tihti tekib küsimus, miks me seda teeme. BaltCapis on meil põhimõte mitte küsida oma portfelliettevõtetelt, mida ühtegi asja, millest me ise aru ei saa. See on nüüd osutunud väga keeruliseks."
Saadet kuulates saad teada, mida hakkab Swedbank peale BaltCapi ettevõtetelt laekunud kestlikkusearuannetega; kas see aruandlus on tulnud selleks, et jääda; kas kenad kestlikkusaruanded vähendavad laenuvõtja jaoks raha hinda; ja palju muut põnevat.
Saade “Finantsuudised fookuses” salvestati seekord TalTechi majandusvisiooni konverentsil.
Kestlikkusaruandlus – mõttetu bürokraatia või strateegilise juhtimise tööriist?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üha enamates suurettevõtetes seotakse juhtkonna tasustamine ESG (keskkonna-, sotsiaal- ja juhtimisalaste) eesmärkide saavutamisega. Värske teadusuuring viitab, et sellest lõikavad praegu kasu rohkem ettevõtete juhid kui ühiskond või planeet.
Üha enamates suurettevõtetes seotakse juhtkonna tasustamine ESG (keskkonna-, sotsiaal- ja juhtimisalaste) eesmärkide saavutamisega. Värske teadusuuring viitab, et sellest lõikavad praegu kasu rohkem ettevõtete juhid kui ühiskond või planeet.
Eesti suurtest ettevõtetest koostavad vähem kui pooled kestlikkus- ehk ESG aruandeid, näitab KPMG rahvusvaheline uuring. Hoopis teine pilt avaneb Eesti väliskaubanduspartnerite juures: Rootsis on ESG-aruandluse osakaal 98%, Soomes ja Saksamaal 94 ning Norras 93.
Auditi- ja ärinõustamisfirma EY rahvusvahelisest uuringust selgus, et üle poole kestlikkusearuandeid koostavate ettevõtete finantsjuhtidest kardab, et nende ettevõte tegeleb rohepesuga.
Finantsjuhtide ja raamatupidajate töö on täis väljakutseid: palju tabeleid, rohkelt andmeid, vajadus täpsete ja õigeaegsete aruannete järele ning palju korduvaid ülesandeid, mis nõuavad tohutult aega. Power Platform pakub neile väljakutsetele lahendust, võimaldades automatiseerida igapäevaseid protsesse, standardiseerida aruandlust ja luua dünaamilisi aruandeid.