Euroopa ettevõtjate ja eraisikute tulevikuootused on esimest korda pärast koroonaviirusest tingitud kriisi pöördunud kasvule. Palmi hinnangul väljume koroonaviiruse põhjustatud majanduslanguse sügavaimast faasist suveperioodil.
- Luminori peaökonomist Tõnu Palm Foto: Liis Treimann
Luminori peaökonomisti Tõnu Palmi sõnul on aktsia-, võlakirja- ja valuutaturud investoritele toonud juba ennatliku tervituse. „Turud on täna Euroopa suhtes märksa positiivsemalt meelestatud kui veel kuu tagasi. Samas peab mõistma, et koroonakriis ei saa läbi üleöö ja osad selle mõjud tööturule ning erinevatele sektoritele kestavad veel ka järgmistel aastatel. Euroopa majanduse kriisieelsed mahud taastuvad kõige varem järgmise aasta lõpus, kuid tõenäoliselt pigem 2022. aasta kevadel. Eesti väljavaade on tugevate kaubanduspartnerite toel hea, aga seda eeldusel, et viirus püsib Euroopas ka edaspidi kontrolli all,“ lisas ta.
Seotud lood
Sel korral oli Äripäeva Raadio saates "Finantsuudised fookuses" juttu kriisi ajal investeerimisest, millest kõnelesid Luminor Eesti privaatpanganduse jõukuse juht Kalle Kose ning investeerimisblogi Dividend Investor eestvedaja ja endine kauaaegne pensionifondide fondijuht Märten Kress.
Seekordse Äripäeva raadio saate „Finantsuudised fookuses” teema on majandusaasta aruannete esitamine ja selle esitamise ajapikendus 31. oktoobrini, mille tõi kaasa eriolukord.
Lähimad kvartalid tulevad ettevõtete ja töötajate jaoks rasked ning tänavune majanduslangus võib ulatuda 10 protsendini, kuid järgmisel aastal on majanduses oodata juba mõningast kasvu, ütles Luminori peaökonomist Tõnu Palm.
Luminor Eesti peaökonomist Tõnu Palm prognoosib sel aastal 9protsendist majanduslangust. Tõus peaks saabuma järgmisel aastal, lausa soovimatult kiireks läheb majanduskasv 2022. aastal.
Finantsjuhtide ja raamatupidajate töö on täis väljakutseid: palju tabeleid, rohkelt andmeid, vajadus täpsete ja õigeaegsete aruannete järele ning palju korduvaid ülesandeid, mis nõuavad tohutult aega. Power Platform pakub neile väljakutsetele lahendust, võimaldades automatiseerida igapäevaseid protsesse, standardiseerida aruandlust ja luua dünaamilisi aruandeid.