27. aprillist jõustuvad seadusemuudatused, mille järgi on kuni 10 000-eurose väärtusega sanktsioonialuste kaupade ja sularaha sisse- ja väljavedu karistatav väärteo korras. Üle 10 000 euro väärtusega, korduvad ja isikute grupi poolt toime pandud teod aga kriminaalkorras. Nimetatud süütegusid hakkab menetlema Maksu- ja Tolliamet (MTA).

- Maksu- ja tolliameti peadirektor Raigo Uukkivi
- Foto: Andras Kralla
„Jätkuvalt püütakse iga päev sõjaks vajalikku ressurssi Venemaale või Venemaalt Euroopa Liitu toimetada ning nüüdsest on tolliametnikel selle tõkestamiseks täpsemad hoovad,“ ütles MTA peadirektor Raigo Uukkivi.
Kui varasemalt oli sanktsioonirikkumisi võimalik menetleda vaid kriminaalkorras, siis nüüdsest annab seaduseandja võimaluse ka väärteomenetluseks ning seda rikkumiste puhul, mille väärtus jääb alla 10 000 euro.
Väärtegude karistusena on eraisikutele ette nähtud rahatrahv kuni 2400 eurot või arest ning juriidilistele isikutele rahatrahv kuni 400 000 eurot. Lisaks saab MTA õiguse kaupu kiirmenetluse raames konfiskeerida. Korduv väärteo toimepanemine on käsitletav aga kuriteona.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Praegusaegse ja edumeelse ettevõtte jaoks on põhipanga vahetamine hästi läbimõeldud ja strateegiline samm, mis võib tuua märgatavat kasu. Coop Panga ärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas lükkab ümber müüdi, et pangavahetus on ettevõttele keeruline, ajamahukas ja riskantne: „Tänapäeval pole küsimus enam selles, kuidas panka vahetada, vaid miks. Võit seisneb kulude kokkuhoius ja paremas teeninduses.“