Reedel toimunud tasakaalus majanduse foorumi „Elevant toas“ rahastamispaneelist jäi kõlama toon, mis on meeltmööda tavapärase majandusarengu pooldajatele, aga teeb meelehärmi neile, kes tahaksid majandussüsteemi planeedi päästmise nimel ümber korraldada.

- Küsimust, millised äriprojektid saavad aastaks 2040 rahastust, arutasid Miltton New Nordics tegevjuht Annika Arrase juhtimisel 2C Ventures partner Taavi Veskimägi, Mainor Ülemiste juhatuse esimees Ursel Velve, Funderbeami asutaja Kaidi Ruusalepp ja Swedbanki juhatuse esimees Olavi Lepp. Foto: Marko Mumm
Swedbanki juhatuse esimehe Olavi Lepa sõnul jääb peamine põhimõte samasuguseks, nagu see on panganduses vähemalt viimased sada aastat ikka olnud: raha saavad need, kelle ärimudel on elujõuline.
„Praegu räägime selles kontekstis palju kõigest, mis puudutab jätkusuutlikkust. Kümne aasta eest ei rääkinud. Kaheteist aasta pärast võib see olla muutunud, võib-olla räägime hoopis millestki muust, meil võivad olla hoopis muud probleemid, võib-olla praegused probleemid on ületatud,“ selgitas Lepp. „Raha saavad need, kelle tegevus vastab ühiskonna ootustele.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuidas Kagu-Eestis kapitali kättesaadavust parandada? 31. oktoobril Valgamaal Lüllemäe külas pakkusid vastuseid suuremate kommertspankade ning EIS-i ja MES-i juhid, Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik, regionaalminister Piret Hartman ja president Alar Karis.
AI-entusiast, -koolitaja ja -konsultant Gerlyn Tiigemäe, kes varem on töötanud nii panga krediidianalüütiku kui ka suurettevõtte juhtimisarvestuse valdkonnajuhina, räägib, kuidas AI meid finantstöös aidata saab. Samuti sellest, miks ta ei usu, et AI rakendamises „ootame-vaatame“ lähenemine ettevõttele edu toob.
Kui ettevõte soovib pakkuda oma klientidele parimat teenust, peab ta alustama enda töötajatest. Just seda põhimõtet järgib finantsteenuste võrdlusplatvorm Altero, kus ettevõtte juhtkond on oma meeskonna heaolu ja ühtsustunde kasvatamise seadnud strateegiliseks prioriteediks.