Swedbanki korraldatud tööstuseuuringu põhjal usuvad ettevõtete juhid, et tänavu käive, toodangumaht ja kasumlikkus keskmiselt langevad. Investeeringutega jätkatakse ning töötajate palk eesootaval aastal kasvab.
- Uuringu põhjal selgub, et ettevõtete juhtide töölaual on energiakriisi väljakutsed asendunud tänaseks konkurentsivõimelise omahinna hoidmise probleemidega. Foto: Liis Treimann
Värskelt valminud uuringu järgi ootab tööstussektor möödunud aastatest stabiilsemaid olusid, sest tarneahelad on uuesti tööle saadud, kuid keerulisemat olukorda majanduses, mida iseloomustab sektori keskmise käibe langus 0,5%, tootmismahu langus 0,7% ja kasumlikkuse langus sektori keskmisena 12,4%. Kasumlikkuse langust prognoosib iga kolmas Eesti tööstusettevõte ning kõige pessimistlikumalt hindavad olukorda puidu- ja ehitusmaterjalide tööstuse ettevõtted.
Seotud lood
Kuigi finantsjuhid tõdevad, et korras riigi rahandus on oluline, siis ettevõtete konkurentsivõime säilimine eeldab maksutõusude puhul suuremat mõjude hindamist. Finantsuudised.ee uuris, mida erinevate sektorite finantsjuhid koalitsioonileppest arvavad ja millised maksud nende sektorit kõige enam puudutavad.
Aastase tähtajalise hoiuse intress on alates 5. maist 3.25%. Sama intress kehtib ka kaheaastasele hoiuperioodile. Paindlikumat raha kasvatamist/hoiustamist võimaldav Rahakoguja teenib kasutajale juurde 1.5% aastas.
Tänu kõrgetele intressidele läheb Eesti pankadel praegu väga hästi. Ent kõike ei tee ainult intressid, vaid head tulemust teevad ikka inimesed, rõhutab Eesti suurima panga Swedbank ASi finantsjuht ja juhatuse liige Anna Kõuts.
Finantsjuhtide ja raamatupidajate töö on täis väljakutseid: palju tabeleid, rohkelt andmeid, vajadus täpsete ja õigeaegsete aruannete järele ning palju korduvaid ülesandeid, mis nõuavad tohutult aega. Power Platform pakub neile väljakutsetele lahendust, võimaldades automatiseerida igapäevaseid protsesse, standardiseerida aruandlust ja luua dünaamilisi aruandeid.