Roheliste võlakirjade maht kasvab, aga on veel väike osa koguvõlast
2020. aasta lõpu seisuga oli maailmas emiteeritud 1,7 triljoni USA dollari väärtuses kestliku arengu võlakirju, ütleb organisatsiooni The Climate Bonds Initiative raport „Sustainable Debt Global State Of The Market 2020“.
Villu Zirnask, majandusajakirjanik, Finantsjuhtimise Infolehe kaasautor
Alates 2006. aastast on olemas ligi 10 000 keskkonna- või sotsiaalse kasu või nende mõlema saavutamiseks mõeldud finantsinstrumenti.
Euroopa raamistikud ja reeglid survestavad ettevõtteid olema „rohelised“. Aga mida täpselt tähendab majanduslikus ja rahanduslikus mõttes „roheline“? Euroopa Komisjon avaldas suvel rohelisi võlakirju puudutava määruse projekti, kus seda püütakse määratleda nii konkreetselt kui võimalik.
Justiitsministeeriumis on valminud kava kehtestada konkurentsiameti rahastamiseks järelevalve subjektidele – monopoolsetele ettevõtete, mida praeguse seisuga on 200 – järelevalvetasu.
Eesti ja kogu Baltikumi suurim kasutatud autode jaemüüja AS Longo Group pakub kõigis kolmes Balti riigis võlakirju summas 10 miljonit eurot, mille aastane fikseeritud intressimäär on 10% ja tähtaeg kolm aastat. Võlakirjade märkimisperiood kestab kuni 25. novembrini ning on avatud nii jae- kui ka kutselistele investoritele.