Pensioni II samba väljamaksed: vastused enim levinud küsimustele
Finantsinspektsioonile ja teistele riiklikele institutsioonide poole pöördutakse iga päeva palju küsimustega seoses pensionifondidega, II sambast raha välja võtmisega ja tingimustega. Statistikaamet on seletanud asjaolusid ja tingimusi lähemalt.
II samba väljamaksetega pensionifondidest tegeleb ja teostab Pensionikeskus. Väljamaksed pensionifondidest algasid 2. septembril. Osad inimesed said raha oma kontodele tagasi juba 1. septembril. Makse laekumiseks peab inimene esitama Pensionikeskusele andmed oma pangakonto kohta ning tal peab olema toimiv pangakonto. Pensionikeskus võib inimesega võtta ühendust andmete täpsustamiseks.
„Finantsinspektsiooni juhatus käsitles 30. augusti koosolekul pensionireformi käigus tehtud tööd ning ettevalmistusi väljamaksefaasiks,“ ütles Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler.
„Inimesed on üha rohkem huvitatud nii rahaliselt kindlustatud pensionipõlvest kui ka keskkonnasäästlikuma elu elamisest. Seega oleme astunud järgmise sammu ja pakume klientidele võimalust koguda endale sääste jätkusuutlikult," kommenteerib Luminori Baltikumi pensioniüksuse juht Rasmus Pikkani.
Raha kogumine II sambas on sellest aastast vabatahtlik. Enamik II sambaga liitunuist jätkab pensioni kogumist, kuid osa on ka sambast lahkumise valinud.
Eesti ja kogu Baltikumi suurim kasutatud autode jaemüüja AS Longo Group pakub kõigis kolmes Balti riigis võlakirju summas 10 miljonit eurot, mille aastane fikseeritud intressimäär on 10% ja tähtaeg kolm aastat. Võlakirjade märkimisperiood kestab kuni 25. novembrini ning on avatud nii jae- kui ka kutselistele investoritele.