Kinnisvarahindade kiire tõusu juures on oluline veenduda, et potentsiaalse kodu hind vastaks ka kinnistu pärisväärtusele. Luminor Bank annab nõu, kuidas teha kindlaks, kas küsitav hind on õiglane.
Viimase kümnendi jooksul on kinnisvara hinnad Euroopa Liidu (EL) riikides tõusnud Eurostati andmetel keskmiselt 28,6 protsenti. Balti riikidest on kinnisvara hinnad kasvanud kõige kiiremini Eestis (112,8%) ja Lätis (85,6%), küündides ELi ühe kõrgeima määrani. Statistikaameti andmed kinnitavad hinnatõusu – 2020. aastal kasvasid kinnisvara hinnad 2019. aastaga võrreldes 6,6 protsenti. 2021. aasta II kvartalis püstitati maa-ameti andmetel kinnisvara tehinguterekord.
Balti riikide elanike unistuste ja nende saavuatmisega seoses viidi Luminori poolt läbi uuring, mis tehti 2021. aasta augustis koostöös turu-uuringufirmaga Norstat. Küsitluses osales 3003 Baltimaade elanikku vanuses 18–74 eluaastat.
“Laienemine maapiirkondadesse on praegu üks meie äri fookuspunkt, kuna ligipääs erinevatele finantsteenustele on suurtest keskustest väljaspool üsna piiratud,” selgitas DelfinGroupi juhatuse liige Ivars Lamberts.
Kriisijutud on kestnud juba rohkem kui aasta, kuid paljude jaoks võib majanduskriis jääda vaid pealkirjaks meedias. Reaalsuseks saab see alles siis, kui seda oma rahakoti peal kogeda. Statistikaameti juhtivanalüütik Märt Leesment uuris leibkonna eelarve uuringu andmete põhjal, kas ja kuidas mõjutab kriis inimeste majanduslikku heaolu.
Kui ettevõte soovib pakkuda oma klientidele parimat teenust, peab ta alustama enda töötajatest. Just seda põhimõtet järgib finantsteenuste võrdlusplatvorm Altero, kus ettevõtte juhtkond on oma meeskonna heaolu ja ühtsustunde kasvatamise seadnud strateegiliseks prioriteediks.