Sutt: Ringmajanduse eelduseks on innovatsioonihüpe
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt osales Sloveenias Euroopa Liidu konkurentsivõime ministrite kohtumisel, kus arutleti peamiselt ringmajandusel tugineva targa ja kestliku majanduse ja strateegiliste tarneahelate kerksuse teemadel.
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Andres Suti sõnul on tänane „osta-tarbi-viska ära“ tarbimiskultuur muutuses ning üleminek ringmajandusele üha kiirenemas. „Kliimamuutused nõuavad majanduse konkurentsivõime ja kestlikkuse tagamiseks järjest enam taaskasutust ning ringmajanduse võimaluste ärakasutamist. Selle aluseks on innovatsioon ja muutused tarbijaeelistustes ja tootmisprotsessides, mis aitavad vähendada üleliigset tarbimist ja taaskasutavate materjalide raiskamist. See loob omakorda uusi võimalusi Eesti ettevõtetele ja aitab hoida meie keskkonda,“ sõnas minister Sutt.
Ringmajandus on osa paljude poliitiliste algatustega üha enam toetatavast planeedi jaoks jätkusuutlikust majandamisest, mille korral jäätmeid ei teki ja kasutatav energia saadakse taastuvatest ressurssidest.
Kui suur osa inimeste kodudest ja sõidukitest ning laenukapitali kasutavatest ettevõtetest on finantseeritud pankade poolt, siis milline on pankade roll rohepöörde saavutamisel? Pärnu Finantsjuhtimise konverentsi 2021 põhifookus oli rohepöörde teemadel ja aruteludel. Rohelisest kapitalist ja pankadest kui rohepöörde võimendajatest rääkis konverentsil LHV Panga Grupi juht Madis Toomsalu.
Kui ettevõte soovib pakkuda oma klientidele parimat teenust, peab ta alustama enda töötajatest. Just seda põhimõtet järgib finantsteenuste võrdlusplatvorm Altero, kus ettevõtte juhtkond on oma meeskonna heaolu ja ühtsustunde kasvatamise seadnud strateegiliseks prioriteediks.