Eesti majandus ületas kriisieelse taseme juba selle aasta alguses ja majanduse taastumine on Euroopa kiireimate seas
Eesti majanduskasv jääb tänavu suurusjärku 5–8% ja järgmisel aastal 4–5%. Tänavust majanduskasvu mõjutab tugevalt see, kui palju inimesed suunavad sääste tarbimisse. Majandusolude paranemine Eestis ja teistes riikides kiirendab ajutiselt hinnakasvu. Inflatsioon on sel aastal 2,5–2,7% ja järgmisel 2,8–3,3%. Samal ajal langeb tööpuudus juba 2022. aastal alla 5% ehk kriisieelse taseme lähedale. Keskmise palga kasv püsib lähiaastatel üle 5%, sest vaba tööjõudu napib.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Panga president Madis Müller rääkis täna hommikul Pärnu Finantskonverentsil Eesti panganduse ja majanduse hetkeseisust. Ta andis ülevaate, mis meid lähitulevikus majanduses ees ootab.
Estonian Business Schooli majandusteooria professor Kaire Põder tõdeb, et kuigi Eesti noorukitel on väga head finantsteadmised, siis on nende finantskäitumises arenguruumi.
Eesti Panga president Madis Müller ütles neljapäeval riigikogus peetud kõnes, et Eesti majandusel on viiruskriisis läinud kardetust paremini ja majanduses on juba taastumas kriisieelne kasvurada.
Eesti Panga presidendi Madis Mülleri sõnul on kriisi mõju Eesti majandusele olnud eeldatust väiksem.
Kui ettevõte soovib pakkuda oma klientidele parimat teenust, peab ta alustama enda töötajatest. Just seda põhimõtet järgib finantsteenuste võrdlusplatvorm Altero, kus ettevõtte juhtkond on oma meeskonna heaolu ja ühtsustunde kasvatamise seadnud strateegiliseks prioriteediks.