Maailma ehitustööstus juhib puidu toormehinna tõusu
"Kuna saematerjali puhul on tegemist globaalsete turgudega, siis mõjutavad muutused nii Eesti kui ka kõigi teiste piirkondade tootjaid ja tarbijaid," rõhutab Kaamos Timberi tegevjuht.
Kui aasta eest mõjutasid Euroopa ja Eesti puidutööstuse olukorda koroonakriisist tingitud tarneahela seisakud, siis sel aastal on puidutööstuse mõjutajaks peamiselt USA ehitussektor ja kriisist kiiresti taastuv Aasia turg, mistõttu on suurenenud nõudlus kasvatanud puidutoorme hindasid hüppeliselt, selgitas Kaamos Timberi tegevjuht Tõnu Bergmann.
Eestit teatakse nii sees kui ka väljas eduka väikese IT-riigina, kust kasvas välja internetipangandus, kus arendati Skype ja mis riigipoolse digitaliseerimise kaudu surus IT iga kodaniku ellu. Kuid vähem teatakse seda, et tööstus on suurim panustaja majanduse kogutoodangus.
Eesti peamiste kaubanduspartnerite hulka kuuluvate Soome ja Rootsi jaoks on väga oluline masina- ja metallitööstussektorites tegutsevate ettevõtete käekäik. Kuigi 2020. aasta jättis oma jälje kõikide riikide majandustele, suutsid põhjanaabrite võtmesektorid rasked ajad edukalt üle elada ning liiguvad uute kasvukõverate suunas. EASi Soome ja Rootsi ekspordinõunikud kajastavad sealsete masina- ja metallitööstuste käekäiku koroonapandeemia ajastul.
Kui ettevõte soovib pakkuda oma klientidele parimat teenust, peab ta alustama enda töötajatest. Just seda põhimõtet järgib finantsteenuste võrdlusplatvorm Altero, kus ettevõtte juhtkond on oma meeskonna heaolu ja ühtsustunde kasvatamise seadnud strateegiliseks prioriteediks.