Justiitsminister Maris Lauri sõnul on valitsus esimese saja päeva jooksul võtnud vastu mitmeid olulisi otsuseid korruptsiooniriskide vähendamiseks. Heaks on kiidetud korruptsioonivastane tegevuskava ning juhised nii huvide konflikti vältimiseks kui lobistidega suhtlemiseks.

- Liina Kersna, Maris Lauri Foto: Liis Treimann
„Üks tähtsamaid eesmärke, mille valitsus ametisse astumisel seadis, on korruptsioonivastane võitlus. Kuigi Eesti paistab selles küsimuses nii siseriiklikult kui rahvusvaheliselt silma heade tulemustega, ei ole see töö kaugeltki lõppenud ja valitsus on teinud juba mitmeid otsuseid, mis aitavad korruptsiooniriske veelgi vähendada,“ ütles justiitsminister Maris Lauri. „Madalamast korruptsioonitasemest võidab kogu ühiskond ja meie majanduse konkurentsivõime.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Justiitsministeerium tutvustas lobitööst huvitatutele lähemalt lobistidega suhtlemise head tava ning vastas sel teemal tekkinud küsimustele.
Justiitsministeerium kuulutas välja konkursi, et leida riigi toetatava esmase õigusnõu pakkumiseks koostööpartner. Õigusnõu tuleb anda nii abivajajaga kohtudes kui ka veebi teel.
Justiitsministeerium saatis kooskõlastusringile muudatusettepanekud pankrotiseadusele. Eelnõuga püütakse lahendada maksejõuetuse revisjoni käigus tõstatatud olulisemaid probleeme, et muuta pankrotimenetlused kiiremaks, kulutõhusamaks ning läbipaistvamaks ja parandada seega Eesti ettevõtluskliimat tervikuna.
Valitsus kiitis heaks seaduseelnõu, millega tekib võimalus kohaldada peamiselt finantssektori ja andmekaitse vallas toime pandud rikkumiste eest senisest oluliselt kõrgemaid rahatrahve.
Kui ettevõte soovib pakkuda oma klientidele parimat teenust, peab ta alustama enda töötajatest. Just seda põhimõtet järgib finantsteenuste võrdlusplatvorm Altero, kus ettevõtte juhtkond on oma meeskonna heaolu ja ühtsustunde kasvatamise seadnud strateegiliseks prioriteediks.