Nimekirjas on esikohal kaks mootorikütusega tegutsevat ettevõtet võlgnevusega, mis ületab 10 miljonit eurot. Finantsettevõtted ja advokaadibürood juba niisama lihtalt maksuvõlglaste nimekirja ei satu, siis aprillikuises TOP'is oli kajastatud ka 5 antud valdkondade ettevõtet.
Veebruari eest tasuti maksu- ja tolliametile 593,8 miljonit eurot maksutulu, mida on 11 protsenti rohkem kui eelarvesse kavandatud ning pea 16 protsenti enam kui mullu samal kuul.
Finants- ja ärinõustamisvaldkonnas on 2. veebruari seisuga üle 60 ettevõtte, kel on maksuameti andmetel maksuvõlg. Viimane kvartal on juurde toonud 10 ettevõtet, kelle võlgnevus kokku on üle 80 tuhande euro. Enim võlga kasvatanud ettevõtte taga on kriminaalmentelusega seotud Investoriteliidust tulnud tegijad.
Kaubandus-tööstuskoda koostas ülevaate riigi maksupaketist, mille eesmärk on leevendada koroonaviiruse levikust ja eriolukorra kehtestamisest tingitud negatiivseid mõjusid ettevõtetele. Maksupaketist leiab näiteks kütuseaktsiiside vähendamise, maksuvõlalt intressi peatamise ja juhatuse liikmetele ravikindlustuse tagamise eriolukorra ajaks.
Maksuamet ei küsi kriisiolukorra tõttu praegu tekkinud võlgadelt intresse, kuid ettevõtjatel tasub tähele panna, et vähemalt praeguse seisuga kehtib vabastus ainult kahe lähema kuu ajal.
Eesti ja kogu Baltikumi suurim kasutatud autode jaemüüja AS Longo Group pakub kõigis kolmes Balti riigis võlakirju summas 10 miljonit eurot, mille aastane fikseeritud intressimäär on 10% ja tähtaeg kolm aastat. Võlakirjade märkimisperiood kestab kuni 25. novembrini ning on avatud nii jae- kui ka kutselistele investoritele.