Me ei ole riigina tänaseni vaesusest kahjuks vabanenud ja see väljendub selles, et me ei ole saanud ega suutnud arendada kõiki riigi toimimiseks olulisi valdkondi võrdselt hästi. Üsna heal tasemel on meie digiriigi baastaristu ehk siis lahendused, mis on digiriigi toimimiseks hädavajalikud (näiteks riigivõrk, andmevahetus jms). Pisut halvem on seis järgmise kihiga ehk inimestele mõeldud teenustega.
Seal hulgas on vaeslapse osas olnud ka tervishoiu sektor. Mõtleme kasvõi sellele, mis ajast on meil olemas riiklik digiregistratuur või kui kaua on tegelikult toiminud digilugu olukorras, kus meil on riigis vaid neli keskhaiglat. Tundub, et poleks ju midagi lihtsamat kui nende haiglate infosüsteemid ja andmekogud ühtlustada ning patsiendi vaates oleks pilt ideaalne. Ometigi on see teekond olnud vaevaline, kuna tervishoiu digilahenduste arendamine ei ole olnud riiklikult väga kõrge prioriteetsusega. Täna on aga hoopis teine lugu ja see on prioriteet.
Seotud lood
Kui ettevõte soovib pakkuda oma klientidele parimat teenust, peab ta alustama enda töötajatest. Just seda põhimõtet järgib finantsteenuste võrdlusplatvorm Altero, kus ettevõtte juhtkond on oma meeskonna heaolu ja ühtsustunde kasvatamise seadnud strateegiliseks prioriteediks.