Sellist majandusprognoosi nagu äsja 2020. ja 2021. aastaks ei ole IMF oma eksistentsi vältel varem teinud. Ligi kümneprotsendiseid või suuremaidki majanduslanguseid on seni esinenud üksikutes (kodu)sõtta sattunud riikides, aga mitte terves arenenud maailmas korraga. Arengumaadele tulevaks aastaks ennustatav majanduslangus on veidi väiksem, aga enamik neistki jääb tänavu miinusesse. Tegemist on suurima majanduskriisiga pärast 1930. aastate suurt depressiooni.
- IMFi tegevdirektor Kristalina Georgieva Foto: shutterstock.com
IMFi baasstsenaariumi järgi ootab maailma 2021. aastal kiire taastumine: majanduskasv, mille sarnast pole jõukates riikides ammu nähtud. Aga enamikus kriisist raskemini puudutatud riikides ei piisa sellest, et koroonakriisieelsele tasemele tagasi jõuda – selleks kulub 2–3 aastat, kui elu ikka veereb edasi baasstsenaariumi järgi ning riigid majanduse taastumist jõuliselt toetavad.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Luminor Eesti peaökonomist Tõnu Palm prognoosib sel aastal 9protsendist majanduslangust. Tõus peaks saabuma järgmisel aastal, lausa soovimatult kiireks läheb majanduskasv 2022. aastal.
Finantsjuhtide ja raamatupidajate töö on täis väljakutseid: palju tabeleid, rohkelt andmeid, vajadus täpsete ja õigeaegsete aruannete järele ning palju korduvaid ülesandeid, mis nõuavad tohutult aega. Power Platform pakub neile väljakutsetele lahendust, võimaldades automatiseerida igapäevaseid protsesse, standardiseerida aruandlust ja luua dünaamilisi aruandeid.