Suurbritannia pealinn on endiselt kosmopoliitne maailma finantskeskus, kus on avatud meelega regulaator, kuid Brexiti tekitatud ebakindlus on pannud ettevõtteid otsima jätkusuutlikkust ka olukorras, kui Ühendkuningriik lahkub Euroopa Liidust ilma kaubandusleppeta, ütleb Eesti iduettevõtte Monese juht Norris Koppel.
- Norris Koppel Foto: Erakogu
"Londonisse omal ajal elama ja töötama asudes seisin silmitsi mõningate panganduse kitsaskohtadega. Siinne keskkond inspireeris lahendusi otsima ja nii areneski minu kogemusest välja idee luua Monese, millest sai esimene täielikult vaid nutitelefoni kaudu finantsteenust pakkuv idufirma Suurbritannias," meenutas Koppel.
Ta kinnitab, et hoolimata Suurbritannia ja ELi Brexiti-kõneluste tekitatud ebakindlusest Euroopas laiemalt, on London endiselt väga hea koht finantsettevõtetele. Peaminister Theresa May ja valitsuse heaks kiidetud Suurbritannia lahkumislepe tõi kaasa järjekordse poliitilise tormi. Ekspertidele viidates nentis Koppel, et kui parlament seda lepet nüüd heaks ei kiida, siis lepinguga lahkumiseks enam aega pole. "Ilma leppeta välja kukkumine ehk hard Brexit oleks majanduslikult nii valus, et selle realiseerumist ei kujuta hästi keegi ette," arvas Koppel.
Tema sõnul on Monese peamine eesmärk kindlustada, et kliendid saavad endiselt firma teenuseid kasutada ükskõik missuguse tulemuse puhul.
Seotud lood
Eesti ja kogu Baltikumi suurim kasutatud autode jaemüüja AS Longo Group pakub kõigis kolmes Balti riigis võlakirju summas 10 miljonit eurot, mille aastane fikseeritud intressimäär on 10% ja tähtaeg kolm aastat. Võlakirjade märkimisperiood kestab kuni 25. novembrini ning on avatud nii jae- kui ka kutselistele investoritele.