Lõppev aasta tõi kaasa suurel hulgal rahvusvahelise maksustamise põhimõtete ja aruandluse muudatusi. Riikidepõhine aruanne ehk CbCR on üks neist.
Viimasest ülemaailmsest majanduskriisist on möödas kümme aastat. Pärast majanduskriisi süvenes riikide tahtmine muuta kindlakskujunenud maksusüsteeme, et piirata maksuplaneerimise ja maksudest kõrvalehoidmise võimalusi. Euroopa Liidu, OECD ja G20 riigid on võtnud sihiks luua õiglasem, läbipaistvam ja tõhusam maksustamise süsteem, millega toetatakse kestlikku kasvu ning investeeringuid. Oluliseks peetakse, et ettevõtjad maksaksid makse riigis, kus kasum on loodud.
Seotud lood
Äriühingul ei ole keelatud eluruumi üürida välja eluruumina ja saada sellise teenuse eest tasu. Ka sellisel tegevusel on ettevõtluse tunnused, sest vara kasutatakse ettevõtlustulu saamiseks, leidis Riigikohus.
Alates 2018. aastast hakkavad kehtima (osaliselt ka tagasiulatuvalt) mitmed maksuseaduste muudatused, mis puudutavad meid kõiki – alates füüsilisest isikust väikeettevõtjatest kuni krediidiasutusteni.
Läti juhtiv ehitusseadmete rendiettevõte Storent viib läbi uut võlakirjaemissiooni, et jätkata oma positsiooni tugevdamist Baltikumis ja Põhja-Euroopas. Ettevõte otsib pidevalt uusi kasvuvõimalusi, investeerib oma varadesse ning uurib strateegiliselt olulisi omandamisvõimalusi. Praegu analüüsib Storent hoolikalt võimalikku omandamist Texases, USA-s, mis võiks veelgi kiirendada ettevõtte rahvusvahelist laienemist.