Möödunud kvartalis paigutasid investorid fintechi-ettevõtetesse rohkem raha kui iial varem, vahendab uudisteagentuur Reuters.

- TransferWise'i asutajad Taavet Hinrikus ja Kristo Käärmann. Foto: Eiko Kink
Kokku tehti teises kvartalis 251 tehingut kokku 5,19 miljardi dollari eest. Võrdluseks: aasta varem oli see number 3,75 miljardit. Suurem osa tehingutest leidis aset USAs, Euroopas olid investorid ettevaatlikumad. SoftBanki suured tehingud paisutasid aga Aasia osa: nii pani Jaapani investeerimisfirma 1,4 miljardit dollarit One97-sse. Suurimate tehingute seas oli ka näiteks USA blockchaini-tehnoloogia ettevõte R3, mis sai investoritelt 107 miljonit dollarit.
CB Insightsi veebilehe järgi, mis koondab erinevate sektorite „ükssarvikuid“ ehk idufirmasid, mis on väärt rohkem kui miljard dollarit, on maailmas praegu 25 fintechi-ükssarvikut. Enamik neist asub USAs ja Hiinas. Euroopast on esindatud Rootsi ettevõte Klarna, Hollandi Adyen, Eesti/Suurbritannia TransferWise, Šveitsi Avaloq Group ja Suurbritannia Funding Circle.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ühendkuningriigi äpipõhine pank Monzo ja Euroopa juhtiv finantstehnoloogiaettevõte TransferWise sõlmisid kokkuleppe, mis võimaldab Monzo klientidel kiirelt ja soodsalt rahvusvahelisi makseid teostada.
Aasta alguses kasumisse jõudnud rahvusvaheline finantstehnoloogiafirma TransferWise teatas täna 280 miljoni dollarilise investeeringu kaasamisest.
Finantstehnoloogia on maailmas tõusuteel ning vaikselt, aga kindlameelselt võetakse pankadelt kliente üle. Ettevõtetele rahastamisteenust pakkuv finantsasutus Capitalia pani kokku nimekirja 20 parimast finantstehnoloogiaga tegelevast ettevõttest Baltikumis. Need tooted ja lahendused sobivad meie arust väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele kõige paremini, ütles Capitalia juht Juris Grishins.
Eestis on kohati levimas arusaam, et pangad on innovatsioonilt jäänud tagaajaja rolli. Üldiselt see ei vasta tõele, sest vaadates kättesaadava teenuse koondpilti, on Eestis tegutsevad pangad maailma võrdluses finantsinnovatsiooni esirinnas, kirjutas LHV Groupi juhataja Madis Toomsalu.
Kui ettevõte soovib pakkuda oma klientidele parimat teenust, peab ta alustama enda töötajatest. Just seda põhimõtet järgib finantsteenuste võrdlusplatvorm Altero, kus ettevõtte juhtkond on oma meeskonna heaolu ja ühtsustunde kasvatamise seadnud strateegiliseks prioriteediks.