Euroopa finantstöötajate katusorganisatsioon (UNI Europa Finance) tegi avaliku pöördumise, milles mõistab hukka Nordea panga hirmutamis- ja ahistamistaktika, mis ei ole Põhjamaa tööandjale kohane, kirjutab Äripäev.
Organisatsioon kirjutas pöördumises, et nende kolleegid DNB ja Nordea pankade Eesti üksustes on pidevas võitluses oma juhtkonnaga seoses toimuva ühinemisega uueks pangaks.
Pöördumises seisab, et pärast seda, kui tuli kahe panga liitumise teade, on Nordea Eesti juhtkond võtnud kasutusele kõik läbirääkimisi välistavad taktikad, nagu laimukampaania meedias, õigusabi ametiühingu taltsutamiseks ja ametiühingu esindajate hirmutamine. „See on pettumust valmistav ja vastuvõetamatu areng kahe panga puhul, kes teistes riikides tulevad hästi toime oma ametiühingutega. Jätkuv vaikiv toetus sellisele tegevusele mõlema panga tippjuhtkonnas ei saa jääda tähelepanuta,“ kirjutab UNI Europa Finance.
Halvale olukorrale on kaasa aidanud kaks asjaolu.
Esiteks Nordea Eesti juhtkonna otsus lahkuda kollektiivlepingu läbirääkimistelt eelmisel aastal ilma igasuguse nähtava kavatsuseta nende juurde tagasi pöörduda. UNI Europa Finance'i teatel on Nordea Eesti esitanud valeväiteid ja süüdistusi peatatud läbirääkimiste ja ametiühingu esindajate nõudmiste kohta. Nii DNB kui ka Nordea on keeldunud pidamast kollektiivlepingu läbirääkimisi loodavas Luminori pangas.
Teiseks on hirmutatud ja ahistatud töötajate esindajaid ette teatamata töökohamuutustega, vähendatud preemiatega, koondamisega pärast pankade ühinemist ja on olnud ka muud survet kohalikust juhtkonnast.
Seotud lood
Varasemalt kogunenud kasumi arvelt maksis DNB pank selle aasta esimesel poolaastal 6 miljonit eurot dividende. Dividendide väljamakselt tasus pank tulumaksuna 1,5 miljonit eurot. Oktoobris viiakse lõpule DNB ja Nordea ühendpanga loomine.
Läinud nädalal korraldas Taani prokuratuur Skandinaavia riikide suurima panga Nordea Taani kontoris läbiotsimise, teatas Nordea pank eile.
Eesti ja kogu Baltikumi suurim kasutatud autode jaemüüja AS Longo Group pakub kõigis kolmes Balti riigis võlakirju summas 10 miljonit eurot, mille aastane fikseeritud intressimäär on 10% ja tähtaeg kolm aastat. Võlakirjade märkimisperiood kestab kuni 25. novembrini ning on avatud nii jae- kui ka kutselistele investoritele.