Käesoleva aasta alguses jõustus kestlikkuse aruandluse direktiiv. Kestlikkuse aruande standardid on aga alles koostamisel, mis tekitab ettevõtetes segadust.

- Vasakult Priit Kappak, Paavo Siimann, Marika Taal ja Merilin Iital. Foto: Andras Kralla
Standardeid on palju, kuid kõik standardid ei kohaldu kõigile. „Aruanne peab sisaldama vaid olulist informatsiooni,“ selgitas Marika Taal. "Finantsuudised fookuses" saates räägitakse, mis vahe on kestlikkusel, jätkusuutlikkusel ja ESG tähendustel ning mis on selle kõige eesmärk?
Saatekülalised selgitavad, miks on oluline vaadata numbrite taha, mitte võrrelda lihtsalt ettevõtete CO2 andmeid. „See pole selline tubliduse võistlus, et sa pead kohe iga nõudepunktiga vastavuses olema,“ rääkis Merilin Iital LHVst ning lisas, oluline on hakata mõtlema oma ettevõtte mõjudele. Oluline on teadmine, et kui mõjusid ei hinda, siis ühel hetkel võib see hakata kahjustama äri konkurentsivõimet ning pangalaenu või riiklike toetuste saamist.
Stuudios arutlevad Rahandusministeeriumi rahandusteabe poliitika osakonna nõunik Marika Taal, LHV Pank jätkusuutlikkuse spetsialist Merilin Iital ja Tallinna Vesi jätkusuutlikkuse juht Priit Kappak. Saadet juhib Paavo Siimann.
Kestlikkuse aruanne pole tubliduse võistlus
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui ettevõte soovib pakkuda oma klientidele parimat teenust, peab ta alustama enda töötajatest. Just seda põhimõtet järgib finantsteenuste võrdlusplatvorm Altero, kus ettevõtte juhtkond on oma meeskonna heaolu ja ühtsustunde kasvatamise seadnud strateegiliseks prioriteediks.