USA pankrotistunud pankade päästeoperatsioonid hoidsid ära suure pangajooksu, kuid see veel ei tähenda, et rohkem probleem panganduses ei tule, rääkis Bigbanki finantsjuht Argo Kiltsmann.

- Bigbanki finantsjuht Argo Kiltsmann. Foto: Andras Kralla
“Päästeoperatsioon peaks loomulikult tagama selle, et pangajookse ei pruugi tekkida, kuna sisuliselt on seal (USAs - toim) kahe panga päästmisega öeldud, et olenemata deposiidi summast on alati deposiit kaitstud. Tegelikult see ei tähenda, et pankades endis oleks alati kõik päris korras,” viitas Kiltsmann, et süsteemseid probleeme võib panganduses veel välja kooruda.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
USA idufirmade pank Silicon Valley Bank (SVB) kukkus kokku väga primitiivsetel põhjustel, kuid riigi regulaatorid suutsid hämmastavalt otsustavalt reageerida, rääkis aastakümneid panganduses töötanud Skeleton Technologiese finantsjuht Erkki Raasuke.
Finora Bank oli ainus pank Baltikumis, mis sai 2022. aastal litsentsi, selleks andis suure panuse ettevõttes pea 3 aastat finantsjuhina töötanud Kristi Hõrrak, kes on selle eest valitud ka 9 mõjuka finantsjuhi nominendi hulka.
Eesti ja Euroopa pankade avatus USAs pankrotistunud Silicon Valley Banki (SVB) järellainetusele jääb piiratuks ning sarnase stsenaariumi nägemine siinmail on ebatõenäoline, rahustavad Eesti pangandusjärelevalve asutused.
Kui ettevõte soovib pakkuda oma klientidele parimat teenust, peab ta alustama enda töötajatest. Just seda põhimõtet järgib finantsteenuste võrdlusplatvorm Altero, kus ettevõtte juhtkond on oma meeskonna heaolu ja ühtsustunde kasvatamise seadnud strateegiliseks prioriteediks.