Positiivse krediidiregistri abil saaks tavainimene laenusid kergemini võrrelda ja kokkuvõttes võtta odavamat laenu. Maksejõuetud inimesed ei saaks laenu ja tarbija jaoks oleks ka lihtsam pettusi ennetada. Miks meil siis sellist registrit juba olemas ei ole? Kas parem oleks riiklik register või erasektori hallatav register?
- Triniti advokaadibüroo vandeadvokaadid Maarja Pild (vasakul) ja Katri Tomson (paremal). Keskel Bigbank ASi juhatuse esimees ning FinanceEstonia krediidiandjate töögrupi juht Martin Länts. Foto: Erakogu
Saates "Triniti eetris" räägivad selles kõigest Triniti advokaadibüroo vandeadvokaadid Katri Tomson ja Maarja Pild ning Bigbank ASi juhatuse esimees ning FinanceEstonia krediidiandjate töögrupi juht Martin Länts.
Anname ülevaate sellest, kuidas Eesti praegused seadused ja turuosalised selliseks registriks valmis on, ja arutame, millist kasu kogu ühiskond registrist saada võiks. Samuti räägime uue krediiditeabe seaduse väljatöötamiskavatsusest ning sellest, kas register peaks olema avaliku või erasektori hallatav. Saadet juhib Gregor Alaküla.
Kuula saadet siit:
Positiivne krediidiregister teeb laenud odavamaks
Seotud lood
Eesti ja kogu Baltikumi suurim kasutatud autode jaemüüja AS Longo Group pakub kõigis kolmes Balti riigis võlakirju summas 10 miljonit eurot, mille aastane fikseeritud intressimäär on 10% ja tähtaeg kolm aastat. Võlakirjade märkimisperiood kestab kuni 25. novembrini ning on avatud nii jae- kui ka kutselistele investoritele.