"Siin on kaks põhjust - teema on keeruline ja riik ei võta appi sõltumatuid eksperte," lausus teisipäevases hommikuprogrammis Tuleva juhataja ja fondijuht Tõnu Pekk vastuseks küsimusele, miks ei õnnestu liberaliseerida pensioni teise samba väljamaksete korda.
- Tuleva juhatuse liige Tõnu Pekk kõneles hommikuprogrammis sellest, mis häirib teda teise samba väljamaksete süsteemis, samuti mis oli tema jaoks eelmise aasta kõige olulisem uudis. Foto: Liis Treimann
"Kahjuks küsitakse nõu ainult pankade ja kindlustusseltside käest, kes - ei ole üllatus - arvavad, et see teema on väga riskantne ning seda ei tasuks teha," sõnas Pekk.
Pekk tõi näite, et praeguse korra järgi pensionile minnes kui inimene on kogunud üle 9600 euro, siis tema ainus võimalus raha välja võtta on anda see raha üle kindlustusseltsile ja saada vastu igakuiseid makseid. Tootlust sellele rahale enam seega ei teeni. Tuleva juht lisas, et see aasta võiks siiski oodata muutusi, kuid mitte enam selle riigikogu koosseisu jooksul.
Lisaks kõneles Pekk veel sellest, kas Eesti pensionifondide mullused kesised tulemused peletavad kogujaid eemale või mitte, mis oli tema jaoks lõppenud aasta olulisim uudis ning mis plaanid on Tuleval kolmanda sambaga.
Kuula intervjuud Tõnu Pekiga alates 11.49.
Seotud lood
Eesti ja kogu Baltikumi suurim kasutatud autode jaemüüja AS Longo Group pakub kõigis kolmes Balti riigis võlakirju summas 10 miljonit eurot, mille aastane fikseeritud intressimäär on 10% ja tähtaeg kolm aastat. Võlakirjade märkimisperiood kestab kuni 25. novembrini ning on avatud nii jae- kui ka kutselistele investoritele.