Uue valitsuse esimesed tööpäevad on näidanud, et selle moodustanud poliitikud ega ka rahandusministeeriumi või maksuameti töötajad ei oska veel öelda, kuidas täpselt sisustatakse koalitsioonilepingu lause julgeolekumaksu ühest osast: „2% ettevõtete kasumilt alates 01.01.2026“. Finantsuudised.ee tuleb appi ja annab mõned viited, mis ettevõtteid võib ees oodata, kui see maks tõesti teoks saab.
Mõningane ettekujutus, mis ettevõtteid seoses tulumaksuga ees ootab, on neil Eesti inimestel, kes puutusid 1990ndatel finantsjuhtimise, raamatupidamise ja maksundusega lähedalt kokku – see on siis 50ndates eluaastates ja vanematel inimestel. Peaaegu kõigil teistel on ettevõtte jaotamata kasumilt võetavast maksust ainult ähmane ettekujutus. Tihti tundub, et ka ülemäära idealistlik ettekujutus. Idealistlik selles mõttes, et selle maksu rakendamine ja kogumine arvatakse olevat lihtsam kui see tegelikult on ja maksulaekumisi oodatakse rohkem kui tõenäoliselt tegelikult hakkab laekuma.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui ettevõte soovib pakkuda oma klientidele parimat teenust, peab ta alustama enda töötajatest. Just seda põhimõtet järgib finantsteenuste võrdlusplatvorm Altero, kus ettevõtte juhtkond on oma meeskonna heaolu ja ühtsustunde kasvatamise seadnud strateegiliseks prioriteediks.