Valitsuste võlakirjad võivad muuta pangad kergesti haavataks, kui riigi majanduslik väljavaade peaks halvenema, kirjutab Eesti Panga blogis ökonomist Kristjan Mäe.

- Euroopa Keskpank väljendas hiljuti taas muret suuremate võlakoormustega riikide võlgade jätkusuutlikkuse pärast. Foto: AFP/Scanpix
Koroonakriisist tingitud kulutused ja oluliselt kahanenud maksulaekumised on viinud euroala riikide võlakoormused ajalooliselt kõrgeimale tasemele. Valitsuste jõuline sekkumine aitas vältida massilist ettevõtete pankrotistumist ja säilitada töökohti, ent suurendas riske keskpikas vaates. Turgutamist vajav majandus ja kavandatust olulised suuremad väljaminekud arstiabile sundisid riike tegema märkimisväärseid kulutusi, mis tõid kaasa plaanitust suuremad eelarvepuudujäägid ja võlakoormate kiire kasvu. Rekordiliste võlatasemete valguses väljendas Euroopa Keskpank oma hiljutises finantsstabiilsuse ülevaates taas muret eelkõige suuremate võlakoormustega riikide võlgade jätkusuutlikkuse pärast.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui ettevõte soovib pakkuda oma klientidele parimat teenust, peab ta alustama enda töötajatest. Just seda põhimõtet järgib finantsteenuste võrdlusplatvorm Altero, kus ettevõtte juhtkond on oma meeskonna heaolu ja ühtsustunde kasvatamise seadnud strateegiliseks prioriteediks.