Eesti Päevaleht kirjutas juhtkirjas, et „Offshoreitamine on visa nagu umbrohi.“ Artikkel lõppes mõttega, et „Eestis on muutunud vähemalt niipalju, et enam pole offshoreitamine uhkuseasi, vaid kahjustab avalikuks tulles mainet.“ Kas tõesti on rannapeo hoog raugemas, küsib finantsinspektsiooni blogis juhatuse liige Andre Nõmm.

- Finantsinspektsiooni juhatuse liige Andre Nõmm. Foto: Liis Treimann
Offshore’i häda finantssektori vaatest seisneb selles, et seda on raske mõõta tavalise mõõdupuuga. Tänaste panganduse standardite järgi on see raske ja kallis ülesanne, mis ei jäta just liiga palju valikuid. Ajalehtede pealkirjad ja juhtumid räägivad enda eest ning ei jäta samuti ruumi erinevateks hinnanguteks. Pole vaja teisi näiteid, kui erinevad offshore-ettevõtete poolt orkestreeritud rahapesu „Laundromatid“, „Paperid“, „Leakid“ ning nende tagajärjed sektorile. Halvemal juhul pannakse ohtu puhaste äride ja inimeste hoiused.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui ettevõte soovib pakkuda oma klientidele parimat teenust, peab ta alustama enda töötajatest. Just seda põhimõtet järgib finantsteenuste võrdlusplatvorm Altero, kus ettevõtte juhtkond on oma meeskonna heaolu ja ühtsustunde kasvatamise seadnud strateegiliseks prioriteediks.