Swedbanki vanemökonomist Liis Elmik. Foto: Raul Mee
Keskmine tarbimiskorv kallines septembris aastaga 7 protsendi võrra. Nii kiiret hinnatõusu nägime viimati 13 aastat tagasi. Ülikiirest majanduskasvust hoolimata mõjutavad hindu eelkõige välised tegurid. Pool 7protsendilisest hinnatõusust tuli vaid kahe kaubagrupi, elektri ja mootorikütuste, kallinemisest, kirjutab Swedbanki vanemökonomist Liis Elmik.
Paljude energiatoodete hinnad on praegu kõrged. Nafta hind tõusis oktoobri alguses viimase viie aasta tippude juurde ning suurendab aastavõrdluses hinnakasvu ka lähikuudel (aasta tagasi oli nafta hind poole madalam).
Energiahindade šokk ja majanduse jõuline taastumine on põhjustamas kiiret hinnatõusu üle Euroopa. Nii Eestis kui euroalal kiirenes inflatsioon tasemele, mida võis viimati täheldada 2008. aastal, kirjutab rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna analüütik Kristjan Pungas.
Riigihalduse ministri Jaak Aabi sõnul on Interregi programmid loodud selleks, et lahendada koos teiste riikidega üle riigipiiri ulatuvaid probleeme ning arendada ühiselt nende territooriumide potentsiaali.
Kui uusi autosid ei ole ja elektriautod on kallid, siis võiks ju osta kasutatud auto, kuid ka nende hind on tõusnud. Luminor Liisingu juht Andrus Soodla räägib, miks see nii on.
Kui ettevõte soovib pakkuda oma klientidele parimat teenust, peab ta alustama enda töötajatest. Just seda põhimõtet järgib finantsteenuste võrdlusplatvorm Altero, kus ettevõtte juhtkond on oma meeskonna heaolu ja ühtsustunde kasvatamise seadnud strateegiliseks prioriteediks.