Rahvusvahelise krediidikindlustusettevõtte Coface ökonomisti Grzegorz Sielewiczi sõnul võib vähenev import Hiinast kaasa tuua niinimetatud tarnešoki.
Siiani on raske hinnata COVID-19 mõju konkreetsetele majandustele, kuid kahtlemata vähendab see globaalse SKP kasvu, sealhulgas peamiselt Hiina majanduskasvu. Hiina kui suur majandus mõjutab globaalset majandusaktiivsust. Võrreldes SARS-i puhanguga 2003. aastal Aasias, on Hiina praegu maailmamajandusega tugevamalt seotud. Selle osakaal maailma SKT-st kasvas 6%-lt 2002. aastal 17%-ni 2019. aastal, samas kui osakaal ülemaailmses kaubanduses kasvas 4%-lt 2002. aastal 11%-le 2019. aastal. Selline sõltuvus võib mõjutada ka teisi Baltikumi kaubanduspartnereid, mitte ainult Hiinat.
Seotud lood
Kui ettevõte soovib pakkuda oma klientidele parimat teenust, peab ta alustama enda töötajatest. Just seda põhimõtet järgib finantsteenuste võrdlusplatvorm Altero, kus ettevõtte juhtkond on oma meeskonna heaolu ja ühtsustunde kasvatamise seadnud strateegiliseks prioriteediks.