Rahvusvahelise krediidikindlustusettevõtte Coface ökonomisti Grzegorz Sielewiczi sõnul võib vähenev import Hiinast kaasa tuua niinimetatud tarnešoki.
Siiani on raske hinnata COVID-19 mõju konkreetsetele majandustele, kuid kahtlemata vähendab see globaalse SKP kasvu, sealhulgas peamiselt Hiina majanduskasvu. Hiina kui suur majandus mõjutab globaalset majandusaktiivsust. Võrreldes SARS-i puhanguga 2003. aastal Aasias, on Hiina praegu maailmamajandusega tugevamalt seotud. Selle osakaal maailma SKT-st kasvas 6%-lt 2002. aastal 17%-ni 2019. aastal, samas kui osakaal ülemaailmses kaubanduses kasvas 4%-lt 2002. aastal 11%-le 2019. aastal. Selline sõltuvus võib mõjutada ka teisi Baltikumi kaubanduspartnereid, mitte ainult Hiinat.
Seotud lood
Eesti ja kogu Baltikumi suurim kasutatud autode jaemüüja AS Longo Group pakub kõigis kolmes Balti riigis võlakirju summas 10 miljonit eurot, mille aastane fikseeritud intressimäär on 10% ja tähtaeg kolm aastat. Võlakirjade märkimisperiood kestab kuni 25. novembrini ning on avatud nii jae- kui ka kutselistele investoritele.