Kuidas hiinlased võtsid mobiilimaksetes kasutusele QR-koodi ja vallutavad selle lahendusega nüüd maailma?
- Jack Ma Foto: shutterstock.com
Hiina turistid, kes külastavad Tokyo kuulsat Ginza kaubanduspiirkonda, on kosmeetika ja kaubamärgitoodete eest maksma asudes sama altid välja võtma oma mobiiltelefone kui sukelduma rahakukrutesse Jaapani jeene või UnionPay krediitkaarte otsima. Hiinas loodud mobiilimaksesüsteemide nagu Alipay ja WeChat Pay kasutamine kasvab isegi Jaapani jaemüügimaailmas, kus on seni valitsenud peamiselt sularaha.
Seotud lood
Finantstehnoloogiafirma Fitek müügijuht Uku Almann on aastaid e-arvete kasutuselevõttu Eesti ettevõtetele tutvustanud. Ta loodab, et järgmise viie aastaga on 70% vahetatavatest arvetest e-arved, sest kogu Euroopa Liit liigub selles suunas ja esimesed sammud on ka meil astutud.
Eestis on pangad igapäevaelu lihtsustamiseks teinud järjepidevalt tööd selle nimel, et inimesed saaksid rahaasju ajada lihtsalt ja mugavalt. Nüüdseks on pank oma maksekaartide ja mobiilirakendustega iga eestimaalase taskus ning digitaalne asjaajamine on kirjutatud klientide DNAsse.
Eesti ja kogu Baltikumi suurim kasutatud autode jaemüüja AS Longo Group pakub kõigis kolmes Balti riigis võlakirju summas 10 miljonit eurot, mille aastane fikseeritud intressimäär on 10% ja tähtaeg kolm aastat. Võlakirjade märkimisperiood kestab kuni 25. novembrini ning on avatud nii jae- kui ka kutselistele investoritele.