Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Ka faktiliselt, kuigi õigusteta juhatuse liikmelt võib õnnestuda kahju välja nõuda
Eestis ei ole tavapärane, et ühingule tekitatud kahju mõistetakse välja muult isikult kui ühingut seaduslikult juhtivalt juhatuse liikmelt.
Foto: shutterstock.com
Maiki Virks uuris tänavu Tartu ülikoolis kaitstud magistritöös „Äriühingu juhtimisega seotud selleks mitteõigustatud isikud ja nende vastutus äriühingu ees“, millistel tingimustel saab äriühingu juhtimisega seotud, kuid selleks mitteõigustatud isikud vastutusele võtta.
Äriühingul ei ole keelatud eluruumi üürida välja eluruumina ja saada sellise teenuse eest tasu. Ka sellisel tegevusel on ettevõtluse tunnused, sest vara kasutatakse ettevõtlustulu saamiseks, leidis Riigikohus.
„Lepingut peetakse turvavööks, mida iga päev vaja ei ole, aga hea, kui see olemas on. Samuti ollakse arvamusel, et kui omanike ringis eksisteerivad ebamõistlikud omanikud, ei aita selle vastu ka leping,“ vastab küsimusele Olga-Ingrid Kreegi EBSis kaitstud magistritöös.
Eversheds Sutherland Ots&Co Eesti vandeadvokaat Anet Kaasik selgitab, millised vaidlused võivad Eesti ettevõtja loodetud kasumit rahvusvahelisel turul tegutsedes ohustada ja mis juhtub, kui ettevõtja jätab riskid maandamata.
Kui ettevõte soovib pakkuda oma klientidele parimat teenust, peab ta alustama enda töötajatest. Just seda põhimõtet järgib finantsteenuste võrdlusplatvorm Altero, kus ettevõtte juhtkond on oma meeskonna heaolu ja ühtsustunde kasvatamise seadnud strateegiliseks prioriteediks.