LHV suurendab finantsinspektsiooni nõuete täitmiseks sisemisi puhvreid, teatas ettevõte börsile.
- LHV finantsjuht Meelis Paakspuu Foto: Andras Kralla
Oktoobri keskel esitas finantsinspektsioon LHV Groupile tänavuse järelevalvelise hinnangu ja täiendava omavahendite nõude (SREP) kapitali adekvaatsuse arvutuses. Võrreldes eelmise aastaga on muutunud täiendava omavahendite nõude koosseis ja nõuete suurused.
Vastavalt finantsinspektsiooni otsusele rakendub LHV Groupile konsolideeritud tasemel täiendav omavahendite nõue summas 1,53% (võrrelduna 1,01% 2017. aasta SREPs), millest vähemalt 0,39% (2017. aastal 0,37%) peab olema kaetud esimese taseme põhiomavahenditega ja vähemalt 0,52% (2017. aastal 0,49%) kaetud esimese taseme omavahenditega.
Lisaks kehtestas finantsinspektsioon grupile lisakapitalinõude välisriikides asutatud finantseerimisasutustelt kaasatud hoiuste summale ning selleks on 0,2%.
17. oktoobril toimunud koosolekul otsustas LHV Groupi nõukogu, lähtudes finantsinspektsiooni hinnangust ning lisades sellele sisemised puhvrid, kehtestada minimaalseks koguomavahendite suhtarvuks 15,50% (senikehtinud 15,06%), minimaalseks esimese taseme omavahendite suhtarvuks 12,10% (senikehtinud 12,29%) ning minimaalseks esimese taseme põhiomavahendite suhtarvuks 10,40% (senikehtinud 10,61%).
Ühtlasi on sisemiste eesmärkide kehtestamisel arvesse võetud 1. jaanuarist kehtima hakkavat suuremat süsteemselt olulisuse puhvrit.
Seotud lood
Kuidas alustada ärianalüütikaga väikeses tootmisettevõttes? Ärianalüütika (BI, Business Intelligence) on oluline tööriist, mis aitab isegi väikestel tootmisettevõtetel teha andmepõhiseid otsuseid, parandada efektiivsust ja suurendada kasumlikkust. Kuigi see võib alguses tunduda keeruline, saab BI kasutuselevõtu jagada loogilisteks sammudeks, mis on jõukohased ka väiksematele ettevõtetele.