Inbank AS ostis tervenisti endale tütarettevõtte Inbank Liising AS, teatas ettevõte.
- Jan Andresoo. Foto: Andras Kralla
Pressiteates seisab, et Inbank AS ostis Fairown Finance OÜ-lt 20% osaluse kasutusrendi täisteenust pakkuvas ettevõttes Inbank Liising AS. Sellega sai Inbank ettevõtte ainuomanikuks.
Inbanki juhatuse esimehe Jan Andresoo sõnul oli tehingu eesmärk Inbank Liisingu fookuse parandamine ja toote standardiseerimine. „Soovime oma tooteid arendada rahvusvaheliselt ja seetõttu leidsime, et ainuomanikuna on selle eesmärgi saavutamine lihtsam,“ ütles Andresoo.
„Koostöö alguses leppisime kokku kolme aasta pikkuses partnerluses ning sel aastal jõudis kätte aeg tulevikuplaanide tegemiseks. Täname Fairown Finance’it hea koostöö eest ettevõtete finantseerimise lahenduste arendamisel,“ sõnas Andresoo.
Inbank Liising asutati 2016. aasta aprillis eesmärgiga pakkuda kasutusrendi täisteenust väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele, mis hõlmab äriks vajalike seadmete liisimist, hooldust ja kindlustamist. Eelmisel aastal ulatus Inbank Liisingu laenuportfell 1,9 miljoni euroni ning ettevõte teenis 70 000 eurot kasumit.
Aastal 2015 pangana tegutsemist alustanud Inbank pakub teenuseid oma internetipanga ja partnervõrgustiku kaudu. Inbank tegutseb Eesti, Läti, Leedu ja Poola turgudel. Lisaks kaasatakse rahvusvahelisi hoiuseid Saksamaalt ja Austriast.
Seotud lood
Viimastel aastatel on silma hakanud Eesti võrdlemisi noorel kapitaliturul uus finantseerimistrend – mezzanine-tüüpi hübriidlaenud. Keerulise nimetuse taga on tegelikult lihtne kontseptsioon, tegu on finantseerimise mõttes vahekorrusega enda raha ja võõrvahendite vahel. Selline lahendus võimaldab nutikal ettevõtjal kapitali paremini kasutada ja kiiremini kasvada, kirjutab Redgate Capitali müügijuht Kristjan Petjärv.
Inbanki nõukogu otsustas täna pikendada juhatuse esimehe Jan Andresoo volitusi järgmiseks kolmeks aastaks, selgub börsiteatest.
10. septembril alustas Inbanki Eestis tegutseva äriüksuse juhina tööd pikaajalise juhtimiskogemusega Margus Kastein.
Kuidas alustada ärianalüütikaga väikeses tootmisettevõttes? Ärianalüütika (BI, Business Intelligence) on oluline tööriist, mis aitab isegi väikestel tootmisettevõtetel teha andmepõhiseid otsuseid, parandada efektiivsust ja suurendada kasumlikkust. Kuigi see võib alguses tunduda keeruline, saab BI kasutuselevõtu jagada loogilisteks sammudeks, mis on jõukohased ka väiksematele ettevõtetele.