Eestis valmistatakse ette suuruselt teist või kolmandat, poole miljardi suurust ülevõtutehingut, milles on huvi osaleda ka riigifirmal Eesti Energia, kuid viimane ootab selles osalemiseks ikka veel valitsuse nõusolekut, kirjutab Postimees.
- Eesti Energia juht Hando Sutter. Foto: Andras Kralla
Euroopa ettevõtete ühinemis- ja ülevõtmistehinguid kajastav Mergermarket kirjutas hiljuti, et Eesti suurima tuuleenergia tootja Nelja Energia müügiprotsess hakkab jõudma faasi, kus ettevõtte ostust huvitatud investorid peavad pärast esmase huvi ülesnäitamist jaanuaris esitama nüüd, aprilli keskpaigaks, siduvad pakkumised, et välja selgitada õiglane tehinguhind.
Postimeest konsulteerinud allikate sõnul on siduspakkumiste esitamise tähtaeg täna, 20. aprill. Ühtlasi kinnitasid asjaga kursis allikad väljaandele sedagi, et Eesti Energia on vägagi huvitatud Nelja Energia omandamisest.
Mergermarket kirjutas hiljuti, et Nelja Energia üleostmisest on huvitatud kolm-neli investorit, kelle seas on vähemalt üks Londonis tegutsev investeerimisfond. Postimehe andmetel tahab tuuleenergia tootjaga tehinguni jõuda koguni viis ettevõtet, kelle hulgas on kolm strateegilist investorit ja kaks fondi.
- Seni suurim tehing on olnud Hansapanga ülevõtmine Swedbanki poolt 2005. aastal, kui rootslased maksid panga aktsionäridele 1,7 miljardit eurot.
- Sellele järgneb Silja Line’i ost Tallinki poolt 2006. aastal. Toonase tehingu maksumus oli 550 miljonit eurot.
- Suuruselt kolmandal kohal on Eesti Telekomi ost TeliaSonera poolt 2010. aastal, tehingu maksumus oli 485 miljonit eurot.
- Neljanda tehinguna tuuakse esile Sylvesteri ostu Stora Enso poolt 2002. aastal, Äripäeva hinnangul võis tehingu maksumus olla 177 miljonit eurot.
Viiendaks suurimaks tehinguks loetakse Starmani ostu Elisa poolt 2016. aastal. Tehingu maksumus oli 151 miljonit eurot.
Loe lähemalt
Postimehest.
Seotud lood
Finantsjuhtide ja raamatupidajate töö on täis väljakutseid: palju tabeleid, rohkelt andmeid, vajadus täpsete ja õigeaegsete aruannete järele ning palju korduvaid ülesandeid, mis nõuavad tohutult aega. Power Platform pakub neile väljakutsetele lahendust, võimaldades automatiseerida igapäevaseid protsesse, standardiseerida aruandlust ja luua dünaamilisi aruandeid.