Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul annab Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) prognoos Eesti majanduskasvu kiirenemise kohta valitsusele kindlustunde, et tehtavad maksumuudatused on vajalikud ning nendega tuleb edasi liikuda.
- Majandus- ja taristuminister Kadri Simson. Foto: Andres Haabu
Majandusministri sõnul on mullu novembris loodud valitsuse eesmärk olnud algusest peale majanduskasvu kiirendamine ning madalama ja keskmist palka teenivate inimeste sissetulekute suurendamine.
„Eesti majandus on kasvuteel ning OECD hinnangul on tegemist jätkuva trendiga. Nende poolt avaldatud majanduse ülevaade toetab valitsuse seniseid samme eesotsas tulumaksuvaba miinimumi suure tõusuga. Valitsus on korduvalt öelnud, et maksuvaba miinimumi 500 euroni tõstmine suurendab inimeste heaolu, kuid panustab läbi inimeste paremast toimetulekust tuleneva sisetarbimise kasvu ka selgelt meie majandusse tagasi. Kasvav eratarbimine annab aga suurema kindlustunde ka meie ettevõtjatele. Leian, et seesugune samm tulnuks ammu ellu viia ja on positiivne näha, et ka OECD jagab valitsuse seisukohta,“ rääkis Kadri Simson.
Minister lisas, et näiteks IMF on juba 2009. aastast soovitanud Eestil oluliselt tulumaksuvaba miinimumi suurendada.
Lisaks maksuvaba miinimumi reformile on ka eelarvetasakaalu paindlikumaks muutmine ja valitsuse valmisolek panustada senisest enam taristuinvesteeringutesse saanud OECD-lt positiivse tagasiside.
„Täiendav taristuinvesteeringute programm aitab ellu viia projekte, mis on pikalt tegemist oodanud. Eesti majandus on viimaste näitajate põhjal pikaaegsest paigalseisust välja saanud ning olen arvamusel, et täiendavad investeeringud aitavad majanduskasvu järjepidevalt positiivsena hoida. Me näeme, et Eesti on õigel rajal. Nüüd tuleb valitud kursil edasi liikuda ning OECD tunnustus tuleb siinkohal kindlasti kasuks,“ lõpetas majandus- ja taristuminister Kadri Simson.
Eesti majanduskasv kiirenes aasta esimeses kvartalis 4,4 protsendini, millest suuremat majanduskasvu nägi Eesti viimati 2012. aastal. OECD
prognoosib Eesti majanduskasvuks tänavu 2,6 protsenti, mis kiireneb nende hinnangul järgmisel aastal 3,1 protsendini.
Seotud lood
Kuigi maailma poliitiline keskkond on aastakümnete ebastabiilseim, ei ole mitmed riskistsenaariumid realiseerunud ja maailmamajandus liigub edasi senisest jõudsamal sammul, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.
Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD) prognoosib Eesti majanduskasvuks tänavu 2,6 protsenti, mis kiireneb järgmisel aastal 3,1 protsendile.
Majanduskasv on järsult kiirenenud, kuna välisnõudlus on kasvanud ja sektorite individuaalsed probleemid on leevenenud. Majandustsükli näitajate põhjal kasvab majandus praegu aga kiiremini, kui on Eesti majandusele tavaoludes pikema aja jooksul jõukohane, kirjutab Eesti Pank.
Eesti majandus kasvas esimeses kvartalis aasta võrdluses 4,4% ja kvartali võrdluses 0,8%. Majanduse maht pigem ületas potentsiaalset tootmismahtu kui jäi sellele alla, sõnas Eesti Panga ökonomist Kaspar Oja.
Finantsjuhtide ja raamatupidajate töö on täis väljakutseid: palju tabeleid, rohkelt andmeid, vajadus täpsete ja õigeaegsete aruannete järele ning palju korduvaid ülesandeid, mis nõuavad tohutult aega. Power Platform pakub neile väljakutsetele lahendust, võimaldades automatiseerida igapäevaseid protsesse, standardiseerida aruandlust ja luua dünaamilisi aruandeid.